Yaşam

Mersin Yenişehir Belediyesi yaz okulu sanat ve spor kursları başladı

Mersin Yenişehir Belediyesi’nin çocuk ve gençlerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri amacıyla düzenlediği yaz okulu sanat ve spor kursları başladı. Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezi’nde (KİGEM) 14 farklı branşta sanat eğitimi veren Yenişehir Belediyesi, spor tesislerinde 6 farklı branşta çocukların gelişimine katkı sağlıyor.

Eğitim-öğretim dönemi boyunca sanat ve spor kurslarıyla çocukların eğitimine destek veren Yenişehir Belediyesi, yaz tatilinde de çocukları yalnız bırakmıyor. Çocuklar eğitimlerle yeteneklerini keşfederken, yaşıtlarıyla birlikte hem eğleniyor hem de öğreniyor. Piyano, gitar, fotoğrafçılık, drama ve keman dersleri ile futbol, ​​voleybol, okçuluk ve tenis gibi spor kursları ile çocuklar tatillerini verimli geçirme fırsatı buluyor. Vatandaşlar, Yenişehir Kişisel Gelişim Merkezi (KİGEM), Yenişehir Belediyesi Özgecan Aslan Spor Tesisleri ve Yenişehir Belediyesi Çet Tenis Tesislerinde verilen kurslar hakkında 444 33 54 Yenişehir Halk Masası’nı arayarak detaylı bilgi alabilecek.

Başkan Özyiğit, “Çocuklarımızın her alanda ve her zaman yanındayız. ”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, kurslarla çocukların potansiyelini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını dile getirdi. “Yaz okullarımızda farklı yaş gruplarından çocuklarımız ve gençlerimizin hem eğlenerek öğrenebilecekleri hem de sosyal becerilerini geliştirebilecekleri çeşitli sanat ve spor kursları düzenliyoruz. Bu kurslar, çocuklarımızın ve gençlerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına ve hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Sanat ve sporun gücüyle onları geleceğe daha donanımlı bireyler olarak hazırlamak istiyoruz. Yenişehir Belediyesi olarak çocuklarımızın her alanda ve her zaman yanındayız. ”söz konusu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu